strona główna o mnie gabinet psychiatryczny taniec terapeutyczny kontakt

Nazywam się Dominika Białas-Kopystecka. Jestem lekarką, specjalistką w dziedzinie psychiatrii.

W 1998 roku ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku, a następnie odbyłam staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Od 1999 roku pracuję w Wojewódzkim Ośrodku Lecznictwa Psychiatrycznego w Toruniu. W latach 2000-2005 realizowałam program specjalizacyjny w dziedzinie psychiatrii w Klinice Psychiatrii w Bydgoszczy. W 2005 roku zdałam z wyróżnieniem egzamin specjalizacyjny. Od 10 lat leczę pacjentów z różnymi problemami psychicznymi. Pracuję na całodobowym oddziale psychiatrycznym oraz w poradni zdrowia psychicznego dla dorosłych. Moje doświadczenie kliniczne zdobywałam również w poradni leczenia uzależnień oraz w poradni psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Prowadziłam zajęcia psychoedukacyjne "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców" oraz psychoedukację dla rodzin osób chorujących na schizofrenię. Przez 7 lat udzielałam konsultacji psychiatrycznych w Dziale Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu.

W mojej praktyce najczęściej zajmuję się pacjentami ze schizofrenią, zaburzeniami afektywnymi - depresją, manią, osobami z różnego rodzaju problemami adaptacyjnymi związanymi z trudną sytuacją rodzinną, zawodową, z zaburzeniami osobowości, lękowymi, anoreksją, bulimią.

Od kilku lat fascynują mnie możliwości rozwoju osobistego i terapii, jakie daje taniec. Rekreacyjnie tańczę flamenco, salsę, bardzo chętnie uczestniczę w zajęciach fitness. Moje motto brzmi: "Zatańczcie, a znajdziecie..." Taniec postanowiłam zatem włączyć do moich metod terapeutycznych, dlatego biorę udział w różnych warsztatach, kursach terapii tańcem i ruchem. Moim największym odkryciem i pasją są tańce w kręgu, których uczę się we Wrocławiu u Ireny Konachowicz.

Prywatnie wiodę zwyczajne życie mężatki i mamy nastolatka. Uwielbiam rodzinne bliższe i dalsze wyprawy pod namiot, wycieczki rowerowe oraz swobodne leniuchowanie :-)
:: strona główna :: o mnie :: gabinet psychiatryczny :: taniec terapeutyczny :: kontakt ::
KROK PO KROKU - gabinet psychiatryczny, psychiatra, Toruń, tańce w kręgu
taniec, integracja, choreoterapia, terapia, psychiatria, wizyty domowe, tańce etniczne